موضوعات داغ

سفر سرپرست فدراسیون بادبانی به هرمزگان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

سرپرست فدراسبون بادبانی در سفری به هرمزگان همزمان با روز ملی خلیج فارس ضمن برگزاری نشست صمیمانه با جامعه سیلینگ هرمزگان ، با مدیران ورزشی و سیاسی هرمزگان در جهت توسعه سیلینگ منطقه به گفتگو نشست.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بادبانی ایران، خسرو ابراهیمی نیا در ابتدای روز در نشست صمیمانه جامعه سیلینگ هرمزگان و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان و معاونین وی ، مدیرکل بنادر و دریانوردی و سرپرست هیئت بادبانی هرمزگان و معاونین وی گفت : خلیج فارس از ابتدای تاریخ نقطه عطف دریانوردی و کشتیرانی بادبانی جهان بوده است. مردمان این سرزمین همواره نقطه تلاقی اتصال شرق و غرب جهان بوده اند و ناخدایان و دریانوردان ایرانی با شناورهای بادبانی خود مهمترین سفیران نام خلیج فارس در گذر تاریخ بوده اند.
سرپرست فدراسیون بادبانی در ادامه گفت : دنیای امروز تغییر نموده و شناورهای تجاری بادبانی جای خود را به کشتی های غول پیکر فلزی موتوری داده اند اما امروز فدراسیون بادبانی می تواند آن نقش تاریخی بادبانی را بر عهده بگیرد و این بار در حوزه ورزشی سفیر نام خلیج فارس در سطح جهان و در میدان بازیهای منطقه ای ، قاره ای و المپیک باشد.

در ادامه خادمی نسب مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان ضمن تشکر از حضور رییس فدراسیون بادبانی در هرمزگان گفت : هرمزگان می تواند مهمترین نقش را در حوزه ورزشهای دریایی کشور داشته باشد و ورزش سیلینگ سرآمد آن خواهد بود. ما نیز حمایت کامل اداره کل ورزش هرمزگان را از این رشته ورزشی جذاب و پرمدال اعلام می کنیم.
در ادامه عباس نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و سرپرست هیئت بادبانی هرمزگان به بیان نظرات پرداخت و گفت : هرمزگان بیشترین تعداد بنادر و اسکله های سطح کشور را داراست. بالاترین تعداد جزایر و خطوط ساحلی کشور در اختیار هرمزگان است. ما آمادگی داریم در ابتدای امر در سه نقطه شهر بندرعباس و در طرح های توسعه بنادر حقانی ، نخل ناخدا و پشت شهر و همچنین بنادر لنگه ، جزیره قشم، هرمز و هنگام این رشته ورزشی را بگنجانیم و در کنار فدراسیون بادبانی قرار گیریم.
در ادامه آقایان مکی زاده معاون دریایی اداره کل بنادر و همچنین آقای احمدی زاده مدیر بنادر شرق هرمزگان به بیان نقطه نظرات پرداختند. همچنین جامعه ورزشی سیلینگ به معرفی خود و بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
در پایان مراسم از لوگو هیئت بادبانی هرمزگان با پخش کلیپ هویت تاریخی دریانوردی منطقه خلیج فارس و هرمزگان رونمایی شد. این لوگو برگرفته از شناور بوم بادبانی بعنوان مهمترین کشتی اقیانوس پیمانی بادبانی تاریخی منطقه هرمزگان و خلیج فارس است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا