موضوعات داغ

تفاهم نامه همکاری فدراسیون بادبانی جمهوری اسلامی ایران و سازمان منطقه آزاد کیش

به منظور تشکیل مقر قانونی و دائمی فدراسیون بادبانی جمهوری اسلامی ایران و اشاعه ورزشهای بادبانی کشور، تفاهم نامه همکاری فدراسیون مذکور و سازمان منطقه آزاد کیش به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون بادبانی ایران،  در جلسه ای که بدین منظور با حضور سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و خسرو ابراهیمی نیا رئیس فدراسیون بادبانی کشورمان صبح یکشنبه 31 اردیبهشت درسالن اجتماعات این سازمان برگزار شد؛ سعید پورزادی با اشاره به بیش از 2200 کیلومتر ساحل در استان هرمزگان که 658 كيلومتر آن مربوط به طول سواحل جزاير است؛ افزود: سرانه ورزشی رشته های دریا محور در کشورمان بسیار پایین است و باید جایگاه آن در مقایسه با سایر کشورها ارتقاء یابد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر لزوم برنامه ریزی، سرمایه گذاری و فرهنگ سازی در رشته های ورزشی دریا محور گفت: این سازمان، نگاه گردشگری به بسط و گسترش این رشته های ورزشی و برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی در این زمینه دارد و در این راستا با ایجاد زیر ساخت های لازم و ساماندهی سواحل، در چارچوب قوانین و مقررات از هیچ کوششی برای تحقق این مهم، دریغ نخواهد کرد.  
سعید پورزادی افزود: از آنجایی که جزیره کیش مقر دائمی فدراسیون تازه تاسیس بادبانی جمهوری اسلامی ایران است از اینرو کمک خواهیم کرد تا با برگزاری دوره های آموزشی و اردوهای ملی و بین المللی زمینه درخشش این رشته ورزشی را در سطح ملی و بین المللی فراهم کنیم. 
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری جشنواره تابستانی کیش از یکم تا 23 تیر، از رئیس فدراسیون بادبانی کشورمان و اعضا هیات رئیسه این فدراسیون خواست تا با همکاری بخش خصوصی، اقدامات لازم درخصوص برگزاری یک رویداد ورزشی منطقه ای با حضور ورزشکارانی از کشور عمان و امارات متحده عربی  را در دستور کار خود قراردهند.

وی تاکیدکرد: سازمان منطقه آزاد کیش آمادگی دارد در برقراری پرواز و ایجاد هماهنگی لازم جهت برگزاری رویدادهای بین المللی ورزشی از جمله بادبانی اقدام کند.
همچنین سعید پورزادی از آمادگی سازمان منطقه آزاد کیش در برگزاری نمایشگاه تخصصی تجهیزات بادبانی، قایق و شناور خبر داد و خواستار هماهنگی لازم از سوی فدراسیون بادبانی برای محقق شدن این مهم شد.
گفتنی است اجرای برنامه ها و تقویم سالیانه، حمایت از ورزشکاران و اعزام آنان به مسابقات ملی و بین المللی،کمک به تامین تامین امکانات ایمنی، عملیاتی، تجهیزاتی و نیروی انسانی تخصصی مورد نیاز جهت برگزاری اردوهای تیم های ملی بادبانی ایران در جزیره کیش و دریافت میزبانی مسابقات ملی منطقه ای و بین المللی رشته های بادبانی مطابق با تقویم سالیانه مصوب در مجمع عمومی فدراسیون بادبانی از جمله موارد همکاری سازمان منطقه آزاد کیش در چارچوب این تفاهم نامه است.

همچنین خسرو ابراهیمی نیا رئیس فدراسیون بادبانی کشورمان در این جلسه با قدردانی از حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش در راستای ایجاد مقر این فدراسیون در این منطقه گفت: رشته های ورزشی دریا محور، یکی از جاذبه های مهم برای جذب سرمایه گذارها و گردشگران است از اینرو با برنامه ریزی و بهره گیری از پتانسیل ها،  ظرفیت ها و زیرساختهای بالقوه و بالفعل منطقه آزاد کیش، در جهت اشاعه ورزش های بادبانی کشور گام برخواهیم داشت.
وی با بیان این که کشورهای مجاور دریا، با برگزاری رویدادهای ورزشی دریایی، زمینه را برای درآمدزایی و جذب گردشگر فراهم می­کنند و  این مهم در کشور ما مغفول مانده است؛ افزود:  با کمک و همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، مسابقات متنوع ملی، منطقه ای و بین المللی در رشته های بادبانی را در جزیره کیش برگزار خواهیم کرد.
گفتنی است در این مراسم ناخدا امینی نائب رئیس ، ناخدا حریرفروش و علیرضا رومنده عضو هیئت رئیسه و حمید شمالی دبیرکل فدراسیون بادبانی و همچنین میثم سام بند مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، محسن نظرپور مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات، عزیزاله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش حضور داشتند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا