گرامیداشت روز جهانی اقیانوس در جزیره کیش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون بادبانی ایران، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی دریا و اقیانوس(8 ژوئن)، نمایش مستند دریایی سیاره آبی 2 در جزیره کیش با کیفیت جهانی برگزار شد.
سرپرستی دبیرکل فدراسیون بادبانی در این خصوص گفت : اقیانوس‌ها با پوشش بیش از ۷۰ درصدی کره زمین ،۵۰ درصد اکسیژن این سیاره را تولید می‌کنند. همچنین اقیانوس ها و دریاها منبع مهم ‌حیات و دارای بیشترین تنوع زیستی در کره زمین است.
حمید شمالی در ادامه گفت : ما به عنوان خانواده بزرگ سیلینگ در موقعیتی منحصر به فرد هستیم که بتوانیم آسیب های روزانه را که به دریاها و اقیانوس هایمان وارد می شود را رصد کرده و به عنوان یک سیلور، وظیفه ما این است که تمام تلاش خود را برای محافظت از سلامت اقیانوس های خود انجام دهیم. دریاها و اقیانوس ها محیطی است که تمام ورزش ما به آن وابسته است.
دبیرکل فدراسیون بادبانی در خاتمه گفت : بمنظور آگاهی رسانی از اکوسیستم دریاها و اقیانوس ها با همکاری مجموعه ای از شرکا و همکاران نسبت به برگزاری رویداد نمایش فیلم مستند آبی 2 بعنوان یکی از بهترین مستندهای حوزه اقیانوس ها با کیفیت جهانی 4k و صدالی دالبی دیجیتال در بهترین مجموعه سینمایی جزیره کیش اقدام نمودیم که خوشبختانه با استقبال بی نظیر عموم مردم و علاقه مندان حوزه دریا مواجه شد بشکلی که در دو روز اول اطلاع رسانی تمامی ظرفیت صندلی های سینما تکمیل گردید.

روز جهانی اقیانوس به طور رسمی توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دسامبر 2008 به رسمیت شناخته شد. در سال 2023، بیش از 10000 سازمان بیش از 15000 رویداد را در بیش از 140 کشور اجرا کردند.  همراستا با دستور کار فدراسیون جهانی سیلینگ در سال 2030، کمپین روز جهانی اقیانوس 30×30 برای محافظت از 30 درصد از اقیانوس های جهان تا سال 2030 است. این کمپین در سال 2020 راه اندازی شد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا