تعمیرات یک فروند اسکله بتنی در بندر شهید رجایی با هدف پهلودهی شناورهای بادبانی

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تعمیر اساسی یک فروند اسکله شناور بتنی در بندر شهید رجایی با هدف امکان پهلوگیری قایق‌های بادبانی خبرداد.
به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “فریدون پیشدار” با اشاره به تعمیرات اساسی و تغییر کاربری یک فروند اسکله شناور بتنی در بندر شهید رجایی افزود: این اقدام در راستای ارتقا زیرساخت‌های ورزش‌های مفرح آبی و توسعه ورزش‌های دریایی بخصوص بادبانی صورت گرفت.
وی ادامه داد: اسکله یادشده پیش از این برای برای لایروبی و پهلودهی قایق‌های زباله روب و شناورهای گشت حفاظت مورد استفاده قرار می‌گرفت که با تعمیرات اساسی در نوع سازه، این اسکله از قابلیت پهلودهی قایق‌های بادبانی برخوردار است‌.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان توضیح داد: با توجه به عرشه آزاد حدود ۶۰ سانتی‌متر، اسکله یادشده مناسب برای پهلودهی انواع قایق‌های انفرادی و بادبانی تجهیز شده است.
پیشدار در خصوص مشخصات فنی این اسکله گفت: طول این اسکله حدود ۱۲ متر، عرض آن حدود ۲.۵ متر و ارتفاع آن نیز حدود یک متر و ۲۰ سانتی متر است.
وی با بیان اینکه این اسکله شناور بعد از اتمام تعمیرات به آب‌اندازی و به منظور توسعه زیرساخت‌های ورزش‌های آبی در استان به بندر شهید حقانی بندرعباس منتقل شده است، خاطرنشان کرد: عملیات نصب این اسکله به پایان رسیده و به‌زودی بهره‌برداری آزمایشی آن آغاز خواهد شد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا