نشست هم‌اندیشی وزیر خارجه با وزیر ورزش و جوانان و روسای فدراسیون‌های ورزشی

جلسه هم‌اندیشی روسای فدراسیون‌های ورزشی کشور به میزبانی مشترک وزیران ورزش و امور خارجه برگزار شد.
به نقل از خبرگزاری ایسنا، در این نشست که با حضور رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، روسای کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک، و روسای فدراسیون های ورزشی کشور برگزار شد، دکتر امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر اهمیت ورزش کشور در اعتلای نام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی، ایجاد امید و شادابی در جامعه را از مهمترین دستاوردهای فعالیت های حرفه ای ورزشکاران کشور دانسته و بر عزم دستگاه دیپلماسی در حمایت همه جانبه از ورزشکاران میهنمان جهت حضور هرچه پررنگتر و موفق تر ورزشکاران ایران در میادین ورزشی تاکید نمود.
وزیر امور خارجه، ورزشکاران کشورمان را سفیران صلح و دوستی در سایر کشورها نامیده و جایگاه ورزش قهرمانی در عرصه های بین المللی را مهم و افتخارآمیز دانست.
امیرعبداللهیان همچنین از برنامه ریزی های وزارت امور خارجه و وزارت ورزش و جوانان جهت تشکیل میز خدمت ورزشی برای ارائه خدمات گسترده تر به تیم های ورزشی اعزامی به خارج کشور وهمچنین تشکیل کمیته هماهنگی وپیگیری نشست مذکور با حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک، فراکسیون ورزشی مجلس شورای اسلامی، صدا و سیما و بنابه مورد ، نماینده فدراسیون ورزشی مربوطه در محل وزارت ورزش و جوانان خبر داد.
امیرعبداللهیان تاکید نمود که طی دستورالعملی از تمامی سفرا و سرکنسولهای کشورمان در خارج از کشور خواسته می شود که در ادامه همکاری های نمایندگی های خارج از کشور از تیم های ورزشی، این حمایتهای را توسعه داده و بطور موثر در کنار تیم های ورزشی کشورمان حضور یابند.
در این نشست، سجادی، وزیر ورزش و جوانان ضمن قدردانی از توجه ویژه وزارت امور خارجه به امر ورزش قهرمانی، حضور نمایندگی های وزارت امور خارجه در خارج از کشور در کنار تیم ها و هیات های ورزشی را حضوری دلگرم کننده و امید بخش خواند.
در این دیدار، روسای کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک به بیان دیدگاههای خود در خصوص اهمیت ورزش‌های قهرمانی در حوزه دیپلماسی عمومی پرداختند.
همچنین آقای فروردین رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی و روسای فدراسیون‌های ورزشی کشور از جمله فدراسیون‌های کشتی، فوتبال، بادبانی،کاراته، گلف، تیراندازی  و هندبال ضمن قدردانی از حمایت‌های دستگاه دیپلماسی کشور از تیم های ورزشی، به بیان دیدگاه‌ها و طرح پیشنهادهای خود پرداختند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا